Porady na temat oklejania okien w aucie

Na krajowych drogach można spostrzec coraz to większą ilość aut z przyciemnionymi szybami. Część z nich mają seryjnie przyciemniane okna.
Zaciemnianie okien w pojeździe fabrycznie bywa robione metodą piecową, która wymaga metalizacji okna tlenkami tytanu. Niektóre warsztaty oraz serwisy także proponują taką metodę przyciemnienia szyb. Jednakże nie będzie to niedroga działalność. Dużo mniej kosztowna to oklejanie szyb samochodowych folią samochodową. Obklejenie da się także wykonać w samej rzeczy w swoim aspekcie, albowiem bez problemu można zakupić folię do przyciemniania, jednakowoż naprzeciw pozorom nie będzie to proste zadanie oraz zdecydowanie korzystniej pozostawić to właściwym fachowcom.

oklejanie szyb samochodowych
Ciemne okna mają dużo plusów. Zapewniają jadącym większy luksus podróży za pomocą podniesienia prywatności i swobody. Polepszają wygląd samochodu, dodają mu elegancji, akcentują sportowy wygląd samochodu, lecz zwłaszcza obniżają, o parę pułapów, temperaturę we wnętrzu pojazdu. Na oknie, po naklejeniu zaciemnienia, tworzy się warstwa antyrefleksyjna, za sprawą jakiej odbijają się promienie podczerwone. Przez to redukuje się też działanie szkodliwego promieniowania UV. Kolejnym atutem oklejonych szyb będzie protekcja przed okaleczeniem kawałkami szkła w razie stłuczenia szyby.
Wybierając oklejenie szyb swojego auta musimy nie zapominać, iż nasze nakazy normują stopień przyćmienia szyb w aucie. Wskaźnik przepuszczalności promieni nie może zostać mniejszy niż 70%. W przeciwstawnym wypadku samochód nie przejdzie przeglądu. Radiowozy policyjne mają mierniki przepuszczania oświetlenia i policjanci posiadają upoważnienie dokonać weryfikacji ciemnych okien oraz w przypadku niepoprawności zdołają zatrzymać dokument rejestracyjny samochodu.
Okna powinniśmy okleić również folią transparentną, jaka na zewnątrz jest niedostrzegalna i sprawuje rolę antywłamaniową.