Następna cud dieta, czy typowe nabijanie w butelkę?

Słuchając tajemnic diet, bądź generalnie mniej lub bardziej wymyślnych sposobów na życie podawanych przez gwiazdy najbardziej popularnych telenowel niezwykle często stykamy się z nazwą superfoods. Czym więc są te tajemnicze produkty superfoods a także czy warto je wykorzystywać? Superfoods (czy jak da się to przetłumaczyć na polski „superjedzenie”) to towary pokarmowe z w największym stopniu wartościowym wpływem na własne zdrowie.

produkty superfoods

Każdy z artykułów należących do tej grupy jest silną prozdrowotną bombą, mającą bezmiar antyoksydantów, witamin oraz minerałów tak bardzo koniecznych dla naszego organizmu. Co ważkie, taka bomba nie jest jednocześnie bombą kaloryczną – wartość energetyczna będzie w ich przypadku na dobrym pułapie, żeby z jednej strony przekazać do organizmu potrzebną siłę, z pozostałej jednakże, żeby owych kalorii nie było aż tyle, iż zdołałyby niebezpiecznie podnieść liczbę pokazywaną nam przez bezlitosną wagę łazienkową. Rzecz jasna, pomimo iż sama dieta bazująca na superżywności może istotnie obniżyć ryzyko występowania schorzeń (zarówno cywilizacyjnych, jak i takich „bardziej tradycyjnych”) jak kłopoty ze wzrokiem, osteoporoza bądź choroby serca, to nie zapominajmy, iż poprawnie dobrany ruch i ćwiczenia pokaźnie wzmocnią aktywność naszej nowatorskiej diety.
W odróżnieniu od wielu modnych jadłospisów wykluczeniowych, żywienie się ściśle z zasadami nie czyni, iż nasze jadło staje się nudne oraz powtarzające się. Naturalnie, zalecana jest eliminacja wielu produktów mających pejoratywny wpływ na nasze egzystowanie, wigor i powszednie samopoczucie, jednakowoż spis tolerowanych a także rekomendowanych produktów jest wciąż niezwykle bogata. Tym bardziej, że w tabeli artykułów z jakich będziemy konstruować nasz jadłospis znajdują się takie specjały jak ciemna czekolada (chociaż w większym stopniu same orzechy kakaowca) oraz naturalne masło orzechowe.