Kiedy Twoja dusza cierpi

psychoterapeuta kraków

psycholog kraków

Jednymi z wielu dzisiejszych chorób są melancholię i załamania psychiczne. Jak z tym konkurować i czy przyznanie się do takiego brzemienia jest wstydem?

Zdecydowanie się na psychoterapie w dzisiejszych czasach nie jest kwestią wstydliwą, olbrzymia ilość ludzi używa takich usług. Nieważne czy to psycholog, czy psychoterapeuta powinniśmy traktować jak zwykłego lekarza, do którego przybywamy z bolącym brzuchem. Przeciw uniwersalnym opiniom robota psychologa nie jest prosta, doktór tego typu musi przysłuchiwać się niejednokrotnie wstrząsających przeżyć pacjenta, równocześnie nie może on angażować się w los pacjenta, zawsze musi zostać ekspertem. Prócz tego warto nadmienić, że psychologowie biorą wielką odpowiedzialność za wigor mentalne pacjenta. Rany na psychice są często bowiem tak samo dotkliwe jak te na ciele. Należałoby o tym pamiętać.

psychoterapeuta kraków

Psychoterapia może być dobra nie tylko w czasie kiedy mamy bolesną chorobę psychiczną. Raz za razem psychologowie wspomagają w związku z izolacją, ubytkiem bliźniej postaci, czy brakiem pewności siebie. Dawno wszystkie te problemy były „zamiatane pod dywan”. Współcześnie jednak dzięki większej świadomości ludzi, znacznej ilość ludzi udaje się z nimi do eksperta.

Na koniec należałoby wymienić znaczące postacie z przeszłości psychologii. Zygmunt Freud to przypuszczalnie w największym stopniu znana istota z trendu psychoanalizy, Karl Gustaw Jung, który stworzył tak zwaną psychoanalizę głębi. Podobnie jak jeden i drugi wpłyną nadzwyczaj mocno na cywilizację, a ich tezy możemy wypatrzyć między innymi w „Miasteczku Twin Peaks”. Należałoby wiedzieć mnóstwo o psychologii. Pomnijmy jednak, żeby z znaczącym problemem wybrać się do wziętego i wybitnego specjalisty od psychoterapii, bo jak oznajmiliśmy wcześniej zły profesjonalista również może zrobić dużo problemów.