Jak przyodziać swoje dziecko na sakrament eucharystii?

Wiadomo, że komunia jest istotnym zdarzeniem w historii dziecka kształconego w rodzinie rzymskokatolickiej. Poza wszelkimi akcesoriami jak rękawiczki, wianuszki, buty, pozostaje nam wciąż do wyboru bolerko komunijne.

Tak w ogóle – co to jest? Jest to odmiana nakrycia na sukienkę, które oprócz plusów estetycznych umożliwi utrzymanie temperatury ciała w przypadku zimniejszej pogody. W związku z tym właśnie bolerko komunijne jest w stanie stać się praktyczne. Jeśli nie pragniemy, aby nasz maluch zamarzł na kość, powinno się zdecydować się na dłuższe bolerko z dłuższymi rękawkami. W wypadku komunii, konieczny będzie też kolor bieli, żeby był koherentny z całością.
Do doboru posiadamy moc krojów oraz materiałów. musimy przykuć uwagę do tego, żeby bolerko komunijne nie było zbytnio rażące w oczy – przecież komunia to nie wybieg mody, a ważny w życiu czas każdego młodego chrześcijanina. Odejdźmy więc od drogich narzutek z futerkiem, zbliżjących pociechy do starszych majętnych dam. Przesadna ilość wzorów jak na przykład rozetki, motyle, ptaszki także nie będzie prezentowała się ładnie oraz subtelnie. W przypadku faktycznie chłodniejszej pogody, zdać egzamin jest w stanie bolerko pikowane, z wyższym kołnierzem. Starajmy się wybrać dość równy materiał, bez zbędnych ozdobników. Okrycie nadaje się do tego aby być również wykonane z polaru lub mieć łagodne wykończenia z koronki.

bolerko komunijne


Nie zapominajmy także, iż eucharystia to przede wszystkim uroczystość naszych dzieci, więc ich opinia też winna być uwzględniona. Spytajmy własne dziecko, jak pragnęłoby wyglądać, czy bardzo mu zależy na konkretnych ozdobach i nie uczyńmy z niego strojnej choinki, która będzie wzbudzała szmery w świątyni.

Krótko mówiąc, bolerko komunijne powinno być skromne, a co się z tym łączy – będzie tańsze; futra, wzorki i inne tego typu pomysły pozostawmy dla starszych kobiet, a niech nasze dziecko promienieje swoją osobistą krasą, w prostym, natomiast dobrze wykonanym odzieniu.