Przekaż rezolutnie stare monety

Po rodzicach zostało spore mieszkanie w dobrym miejscu miasta. Naturalnie zdecydowaliśmy je sprzedać, zaś zyskami się podzielić, ale w pierwszej kolejności należało je posprzątać. W czasie robienia prac porządkowych odkryliśmy albumy pełne monet wyglądających na stare. Nie mieliśmy pojęcia co z tym zrobić, w takim razie pierwszym naszym działaniem było to, że trzeba znaleźć skup starych monet, aby jakaś kompetentna osoba wyjaśniła nam, co właściwie odnaleźliśmy i ile to jest warte. Szybko zatem ogarnęliśmy się oraz poszliśmy do miejsca, gdzie, jak powiedział nam znajomy, ktoś prowadził skup monet trójmiasto.

Facet ze skupu obejrzał to, co przynieśliśmy a następnie obwieścił, iż nie jest to nic cennego. Rzecz jasna monety były stare, ale to nie jest najistotniejsze. Skup złotych monet to punkt, gdzie największym zainteresowaniem cieszą się monety złote a także trudne do otrzymania, jak brakteat Jaksy z Kopanicy, a to, co my przynieśliśmy, to pospolita masówka a także nie tak bardzo stara. Na widok naszych min facet rozbawiony, poradził nam, ażebyśmy odwiedzili drugi skup monet, jeśli mamy obawy, że on pragnie nas oszukać. Uradziliśmy, że tak postąpimy, bo w zasadzie w niczym nam to nie szkodzi, a może pomóc.

skup złotych monet

Udaliśmy się zatem w trasę, jaką wyznaczały punkty prowadzące skup srebrnych monet. Odszukaliśmy jeszcze takie trzy i we wszystkich symulowaliśmy, że nie wiemy o co chodzi oraz że nie spodziewamy się niczego konkretnego. Jednak w każdym punkcie słyszeliśmy ten sam werdykt. Nieustannie dostawaliśmy informację, iż przynieśliśmy masówkę, która nie jest zbyt wiele warta. Wreszcie mieliśmy dosyć. Powróciliśmy do pierwszego faceta, który prowadził skup monet oraz zapytaliśmy go, czy nie chciałby kupić tego zbioru. Ten spojrzał na nasze miny a także próbował nas pocieszyć, że może w naszej kolekcji, odnajdzie się jakikolwiek okaz kolekcjonerski, przykładowo jakoś osobliwie uszkodzona moneta lub z błędem. Zakomunikował nam, że ma znajomego, który prowadzi skup starych monet i interesują go właśnie takie unikaty. Tym samym to miała być teraz nasza ostatnia sposobność na to, żeby sprzedać te nieszczęsne monety.